حمایت از کسب و کار الکترونیکی نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد

پنجشنبه 23 فروردین 1397 پژوهش و فناوری
محمدرضا محبی

دبیر اجرایی اولین همایش مدیریت و کسب و کار گفت: کسب و کار الکترونیک در کشور ایران به عنوان یک کلید واژه اصلی تلقی می شود زیرا از طریق آن هرکسی می تواند برای خود کسب درآمد کند.

دکتر حمید طباطبایی دبیراجرایی اولین همایش مدیریت و کسب و کار در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این که مجوز های زیادی برای برگزاری یک همایش لازم است و ما برای همایش مدیریت و کسب و کار مجوز های لازم را کسب کرده ایم گفت: از اساتید دانشگاه های هنر،تهران،تبریز و اصفهان در این همایش شرکت کرده اند، هم چنینی این همایش قرار است با حمایت و مشارکت انجمن علمی مدیریت و دانش ایران برگزار شود مقالات علمی پژوهشی این همایش براساس شناخت و بدون داوری در مجله های مختف به چاپ برسد.

وی با اشاره به این که کسب و کار الکترونیک به اشتغال در کشور کمک زیادی خواهد کرد افزود: امسال سال حمایت از کالای ایرانی است، بنابراین کسب و کار الکترونیک در کشور ایران به عنوان یک کلید واژه اصلی تلقی می شود زیرا از طریق آن هرکسی می تواند برای خود کسب درآمد کند، اگر نگاه به این همایش نگاهی بر مبنای اقتصاد مقاومتی باشد می توان به حمایت از تولید داخلی رسید.

دبیر اجرایی این همایش با اشاره به این که تاکنون ۷۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، گفت: اکثر شهرهای ایران در زمینه سوغات برای خود برند هستند و یکی از مهم ترین مسائل در زمینه سوغات ،سوغات زیارت است، هم چنین تمام هماهنگی های لازم با شورای شهر انجام شده و همایش های نقش خراسان در شکوفایی هنر و معماری اسلامی ، مدیریت کسب و کار الکترونیک با رویکرد اقتصاد مقاومتی و جشنواره ملی سوغات زیارت از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی برگزار می شود.

 

چاپ مقالات برتر در مجله‌های پژوهشی وزارتخانه‌ها

دکتر طباطبایی در خصوص تفاوت جشنواره امسال نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: چاپ مقالات برتر در مجله‌های پژوهشی وزارتخانه‌ها، یکی از مباحثی است که در این دوره از جشنواره به آن پرداخته شده است، با توجه به کمیته علمی و داوران خوبی که داریم، با چندین مجله وارد مذاکره شدیم که مقالات ما را بدون داوری چاپ کنند که این خود یک امتیاز مثبت است، برای افرادی که مقالات با کیفیت دارند و می‌توانند مقالات خود را در کنفرانس ارائه دهند.

دبیر اجرایی همایش ادامه داد: در همایش قبلی برگزاری نشست و کارگاه‌های تخصصی نداشتیم که این خود یکی از مزیت‌های امسال است؛ همچنین اضافه شدن وب‌سایتی تخصصی به سامانه مؤسسه یکی دیگر از این نوع‌آوری‌ها است.

طباطبایی تصریح کرد: هر مؤسسه‌ای که همایشی برگزاری می‌کند، یک سایت برای آن جشنواره یا مسابقات در نظر می‌گیرند، ما نیز یک سامانه یکپارچه تحت عنوان «سامانه رویدادهای مؤسسه فردوس»، طراحی کردیم که می‌توانیم به صورت دینامیک(متحرک، پویا)، هر تعدادی همایش، ‌مسابقه و جشنواره بخواهیم، برگزار کنیم.