سیستم آموزشی
گردش مکاتبات
پست الکترونیک
کتابخانه مرکزی
مدیریت کلاسها
دانش آموختگان

آمار بازدید

6.png5.png2.png0.png4.png
امروز221
دیروز354
این هفته2589
این ماه6375
کل65204

  • آی پی: 23.20.120.3
یکشنبه, 30 مهر 1396 15:27
  1. اداره امور تغذیه
  2. اداره امور خوابگاه ها
  3. چگونگی دریافت وام شهریه
  4. واحد بهداشت

 

رزرو غذا:

 

دانشجویان جهت رزرو غذا می بایست به وب سایت مؤسسه مراجعه نموده و از طریق سیستم پرتال تغذیه کارت خود را شارژ نمایند.

پس از شارژ کارت، دریافت غذا از طریق سیستم کارتخوان موجود در غذاخوری با استفاده از کارت دانشجوئی امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که پس از ذخیره روزانه غذای دانشجوئی ، امکان حذف یا جابه جایی آن امکان پذیر نمی باشد.


 

چگونگی گردش کار سیستم تغذیه:

 

  1. دانشجویان گرامی ابتدا باید مبلغ حداقل 100،000 ریال را از طریق کارتخوان موجود در امور دانشجوئی به حساب کارت اصلی دانشجوئی واریز نمایند.
  2. سپس می توانند از طریق سیستم تغذیه رورز و انتخاب غذا را انجام دهند. ( انتخاب غذا حد اکثر تا چهار روز قبل از هر وعده از طریق سیستم تغذیه امکان پذیر است).

 

ژتون:

 

شامل ژتون ویژه و میهمان می باشد.

ژتون ویژه برای دانشجویانی است که موفق به خرید ژتون یا ذخیره غذا در موعد مقرر نشده اند. این ژتون در صورت موجود بودن غذا، تقریبا 30 دقیقه آخر وقت توزیع، قابل دریافت و استفاده از امور دانشجوئی مؤسسه می باشد. ژتون میهمان نیز به منظور رفاه حال دانشجویان تدارک دیده می شود که در صورت موجود بودن غذا ارائه میگردد.

* قیمت غذا و ژتون ها هر ساله از سوی صندوق رفاه دانشجویان تعیین و اعلام می گردد.


 

مکان غذا خوری ها:

 

مؤسسه آموزش عالی فردوس دارای دو سالن غذاخوری مجزا برای استفاده برادران و خواهران می باشد که در محل ساختمان مرکزی مؤسسه بنا شده است.

در این مؤسسه جهت رفاه حال دانشجویان گرامی، اساتید و کارکنان در هر روز یک وعده غذایی ناهار با نظارت و کیفیت مطلوب ارائه می شود که طبخ آن در آشپزخانه مورد قرارداد و تایید مؤسسه انجام می پذیرد.

همچنین بوفه دانشجوئی مؤسسه در قسمتی از غذا خوری مستقر بوده و در جهت ارائه خدمات رفاهی و پذیرائی از دانشجویان فعال می باشد.

ساعات کار غذا خوری ها:

سالن های غذا خوری مؤسسه همه روزه به غیر از روزهای تعطیل، ایام ماه مبارک رمضان و تابستان، معمولا از ساعت 12:30 الی 14:30 آماده سرویس دهی به دانشجویان می باشد.

 

 

 

توسط این اداره، معرفی دانشجویان به خوابگاه های غیر انتفاعی پس از انتخاب خوابگاه به وسیله دانشجویان از طریق امور دانشجوئی و امور خوابگاه ها صورت می پذیرد.

خوابگاه های غیر انتفاعی دختران و پسران تحت نظارت کارگروه مربوطه ساماندهی شده و بر اساس موقعیت و شرایط آنان، اجاره بهاء خوابگاهی تعیین و به صورت ترمی و یا سال تحصیلی از دانشجویان دریافت می شود.

ظرفیت اتاق ها نیز با توجه به ارزیابی کارگروه مشخص شده و مسئول خوابگاه ها موظفند بر همان اساس هزینه دریافت نمایند.

خوابگاه ها به صورت خودگران می باشند و لذا جابه جائی دانشجو در وسط ترم تحصیلی امکان پذیر نمی باشد.

همچنین خوابگاه های غیر انتفاعی در سطح پراکنده می باشند ، لذا دقت در انتخاب نوع خوابگاه در شروع سال تحصیلی توسط دانشجو توصیه می گردد.

آگاهی به آئین نامه خوابگاه های غیرانتفاعی برای رعایت هر چه بهتر نظم و انضباط در محیط خوابگاه ها و حفظ آرامش روحی و روانی دانشجویان الزامی است.

 

اداره رفاه دانشجویان

 

اداره رفاه مسئولیت برقراری وام (شهریه) دانشجویان از طریق صندوق رفاه دانشجویان را بر عهده دارد. این واحد با هماهنگی مسئول امور دانشجوئی و سایر قسمت ها، عهده دار این امر مهم می باشد.

 

چگونگی دریافت وام شهریه:

دانشجویانی که متقاضی دریافت وام شهریه می باشند، لازم است پس از ثبت نام در ابتدای ترم تحصیلی به امور دانشجوئی مراجعه و نسبت به تکمیل فرم درخواست وام اقدام نمایند.

وام درخواستی پس از ثبت در سیستم و سامانه صندوق رفاه پس از حدود 3 ماه به حساب دانشجو واریز خواهد شد.

این مدت بر اساس وضعیت مالی صندوق متغیر می باشد.

ضمنا دانشجو بایستی درهر ترم درخواست وام شهریه خود را ارائه نماید.


 

میزان وام شهریه:

وام شهریه برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی در هر ترم تحصیلی 3،000،000 ریال و برای دانشجویان کارشناسی ارشد 10،100،000 ریال خواهد بود.


 

مدت مجاز استفاده از وام شهریه:

مدت مجاز استفاده از وام شهریه برای دانشجویان ناپیوسته (کاردانی و کارشناسی) حداکثر 3 نوبت و برای دانشجویان کارشناسی پیوسته 6 نوبت در طول تحصیل می باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد نیز می توانند در طول تحصیل 3 نوبت از تسهیلات وام شهریه استفاده نمایند.


 

چگونگی بازپرداخت وام شهریه:

دانشجویان پس از اتمام تحصیل بلافاصله بایستی وضعیت مالی خود را در خصوص باز پرداخت وام های دریافتی مشخص کنند.

دانشجویان به دو طریق زیر می توانند وام خود را باز پرداخت نمایند.

  1. تقسیط وام در یافتی در موعد مقرر ( یعنی بیش از 9 ماه از زمان فارغ التحصیلی نگذشته باشد) که در این صورت می توانند دفترچه اقساط دریافت کنند وبر طبق آن وام را پرداخت نمایند.
  2. پرداخت بدهی به صورت یکجا.

 

نکته:

*دانشجویان انصرافی و یا اخراجی موظفند بدهی وام خود را به صورت یکجا پرداخت نمایند و امکان تقسیط بزای آنان مقدور نمی باشد.

*باتوجه به محدودیت پذیرش تقاضای وام شهریه، فقط به تعدادی از دانشجویان متقاضی امکان ارائه تسهیلات وجود دارد که به مقدار تخصیص اعتبار بستگی دارد.

 

 

واحد بهداشت و درمان مؤسسه آموزش عالی فردوس:

 

این واحد در امور دانشجوئی مؤسسه مستقر می باشد که بر بهداشت محیط غذا خوری ها، خوابگاه ها و اماکن صنفی نظارت دارد.