خراسان رضوی نقش مهمی در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی دارد

پنجشنبه 23 فروردین 1397 پژوهش و فناوری
محمدرضا محبی

دبیرعلمی همایش ملی نقش خراسان در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی گفت: خراسان رضوی نقش مهمی در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی دارد.

دکترعلیرضا شیخی دبیر علمی همایش ملی نقش خراسان در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این که جشنواره در 4 محور معماری و هنر های وابسته به آن،آیین و رسوم محلی خراسان،هنر های سنتی و هنر های تجسمی در خراسان برگزار می شود گفت: یک بخش ویژه از همایش در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد، اکثر داوران شرکت کننده در این جشنواره استاد تمام هستند .

وی با اشاره به این که این جشنواره با حمایت انجمن هنرهای تجسمی،انجمن علمی حامیان هنر، آستان قدس رضوی و مرکز فرش ایران برگزار می شود؛ افزود: امسال بر خلاف سال قبل تعداد آثار دریافتی به 120 اثر افزایش یافته است  و 2 مقاله برگزیده برای چاپ در مجلات مختلف انتخاب خواهد شد، تا الان هم 70 مقاله در حال داوری است و تعداد داوران 50 نفر می باشد.

 دبیرعلمی همایش بیان کرد: نقش خراسان در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی بسیار اهمیت دارد و امید واریم این مقالات و همایش ها به شناساندن و شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی کمک کند.